Фізична особа підприємець з найманими працівниками

Фізична особа підприємець при прийняті на роботу співробітника по перше повинна скласти трудовий договір. Та повідомити податкову до початку роботи співробітника про його прийняття. Про це свідчить Постанова Кабміну від 17 червня 2015 № 413 Про порядок повідомлення Державній фіскальній  службі та її територіальним органам про прийняття  працівника на роботу, до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника, за укладеним трудовим договором. Повідомлення може бути складеним декількома варіантами:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Крім повідомлення підприємець повинен скласти розпорядження про прийняття на роботу співробітника.

ВИСНОВОК: Фізичній особі підприємцю, який бажає оформити працівника, вже не потрібно реєструвати трудовий договір в центрі зайнятості. Замість цього оформлюємо наступне: